آیت الله خامنه ای از نگاهی دیگر

...

نامش سید علی است، نام خانوادگی موسوی خامنه ای ! لقبش رهبر است و کُنیه اش " ولی امر مسلمین جهان " و... همچنان !  از نژاد ترک و اهل مشهد است. دوران طلبگی را در مدرسه عسکریه مرحوم عابد زاده مشهد گذراند. خودرو فلوکس خاکستری رنگی در این شهر وجود دارد که سندش به نام سید علی خامنه ای نوشته شده!... البته در موزه نیست، آخرین آماری که از آن داشتم مربوط به چند سال پیش بود که مالک وقت خودرو قصد فروش اش را داشت و آن را به یکی از نزدیکان مان پیشنهاد کرده بود... بگذریم، نامبرده با شروع جریانات انقلابی و با سفارش آقای رفسنجانی به جمع انقلابیون نزدیک آیت الله خمینی پیوست. او در کمیته شورای انقلاب همکاری با بزرگانی چون شهید بهشتی را به خود دید و ریاست مجلس شورای اسلامی و ریاست جمهوری نیز از دیگر سوابق مهم اجرایی وی بشمار می رود. شخص مذکور اکنون در جایگاه رفیع ولایت فقیه قرار دارند. حال بگذریم چگونه ، قصه اش طولانی است...

نظر شخصی حقیر راجع به ایشان بارها و بارها دستخوش تغییرات و دگرگونی های خاص شده است. اما آخرین خبرها حاکی از آنست که وی را انسان فوق العاده باهوش و تیز بینی می بینم. خوب چیست مگر ؟ آری به قیافه حقیر نمی خورد که از ایشان تعریف کنم اما مگر من چی ام هست ؟! بدان و آگاه باش که از سر جو یا باد هوا اعلام موضع نمی کنم! بالاخره باید وجدان کاری و انصاف و عدالت نیز گاهی داشته باشیم!... با اینکه حرفهای وی زیاد است و سخنرانی اش بسیار، اما گاه نکاتی را از لابلای سخنان ایشان درمی یابی که با کمی تامل در آن، به تحسینش وا خواهی یافت! نه باور کن به دور از مزاح، دلیل و سند رو خواهم کرد که موضع گیری های ایشان در مواقع حساس گاه بی نظیر است. اعلام نظر درباره پیروزی آقای خاتمی در انتخابات وقت، ماجرای جنگ کوتاه امریکا - عراق و سرنگونی صدام ، و همین بحث جنبش نرم افزاری و غیره نشان از صحت این ادعا دارد -- توضیح مفصل درباره مورد آخر (جنبش نرم افزاری) باشد برای بعد -- اما لب کلام اینکه اگر در اختیار من بود، ایشان را در اوایل جوانی به امریکا می فرستادم تا در مقطع دکترای رشته علوم استراتژیک ادامه تحصیل داده و اکنون با شمایل و عنوانی دیگر در جایی از مملکت (مثلا مشاور عالی رییس جمهور) مشغول به خدمت شوند.

طبق موازین رسمی کشور، به ما آموزش داده اند که در تنظیم متن خبر استفاده از الفاظی چون "فرمودند ، بیان کردند ، ایشان و..." تنها برای ایشان جایز است! از مهمترین نقدهایی که متاسفانه بر پیکره ایشان وارد است نیز، همین چهارچوب مقدس گون، نقد ناپذیر، معصوم و عاری از خطایی است که به شدت در له ایشان تبلیغ شده و میشود. شاید وی در طول تاریخ تنها کسی است که به محض ایراد یک سخنرانی صحبتهایش می بایست بدون هیچ نوع احترام به ارزش خبری در بالای فهرست اخبار و سر خط خبری قرار گیرد. آیت الله خامنه ای آلسو به شدت از امریکا و استکبار جهانی متنفر بوده و هرگز در هیچ ایراد سخنی فراموش نکرده و نمی کند که از این دشمن شماره یک و قسم خورده ملت ایران نامی ببرد!! حتی اگر مناسبت مجلس روز جهانی پرورش گل و گیاه باشد...

اینها را گفتم که روشن شود وقتی علیه ایشان مطلب نوشته ام یا خواهم نوشت بدان معنا نیست که وی را آدم بد یا بدخواهی می پندارم. بلکه معتقدم این همه مدعی و سینه چاک که به وفور در پایین و بالای مملکت مشغول پاچه خواری حضرت اش هستند می بایست گاهی جوابی بر سوالات یا پاسخی بر شبهات بسیار موجود داشته، یا دسته کم امثال حقیر را برای رسیدن به حق مطلب راهنمایی کنند. بد می گم!؟ علی ای حال ، ما برای ایشان از خداوند منان طلب رحمت و برای خودمان درخواست مغفرت و برای هر کس در هر پست و مقام و لباسی که قلمن - جانن یا مالن و آگاهانه به این ملت ستمدیده ، شهید پرور و یانگوم دوست ظلم می کند طلب رسوایی زود هنگام داریم، آمین یا رب العالمین.

 به قول نبوی :  و من الله توفیق

(همون دمت گرم سابق)

 

/ 8 نظر / 13 بازدید
مهدی

متاسفانه هر چیزی یا کسی که از دیدمان ارزشمند است را در لفافه ای مقدس می کنيم و ديگر اجازه نمی دهيم کسی کوچکترين نقدی بر آن وارد کند. اين حرکت معمولا به آنچه مقدسش کرديم خدشه و ضربه ای کاری وارد می کند. تحليل خوبی داشتی. بعضی ديگر از نوشته هات رو هم خوندم. در صورت تمايل تبادل لينک کنيم.

سارا

ادميزاد هرچه انسانتر ميشود چشم انتظارتر می شود اپ کردم

فرهاد

ای بابا ... پس کامنت من کوش؟؟؟؟؟؟؟.... گم شد؟... سياست خيلی خطرناکه حسن!

*•. .•* *•. رها تنهای تنها .•* *•. .•*

شايد بعضيا دوست دارن جای غم توی دلشون باشه و جای شادی هم در چهرشون شايد خود منم همين طور باشم اما وبلاگ من گوشه ای از دلم اگه می شه جای غم واسه اينه که از دلمه !