سلام به همگی!

 

خیلی وقت بود متن هامو اینطوری با سلام شروع نکرده بودم! یادش بخیر... بگذریم، غرض از مزاحمت! اینکه چند روزی هست که نیستیم! یعنی خونه نیستیم، چرا؟ چون آب لوله های خونمون یخ زده و مجبور شدیم کوچ کنیم خونه مادر بزرگه!... تو این شبای سرد مشهد میشه قدر خیلی چیزها رو دونست و به قدر خیلی چیزهای دیگه پی برد!

چند شب پیش که یه ظرف بزرگ دستم گرفته بودم و به قصد تهیه مقداری آب راهی بیرون از خونه شدم! تجسم کردم که اون قدیما چطور تو سرمای زمستون و گرمای تابستون می رفتن از سر چاه و چشمه آب بر می داشتن! اونم هر روز. یا اینکه اون موقع ها که گاز نبوده (لوله کشی گاز البته) چطور مردم خودشونو با بخاری نفتی گرم می کردن و با اجاق های چوبی و زغالی غذا می پختن! فک کن...

الانم که یکی دو روزیه ترک منزل گفتیم و اجبارا به خونه مادربزرگم پناه بردیم به این فکر می کنم که خودمونیم! این کُرسی هم عجب صفایی داشت... اصلا به خودم می گم خوب شد یادم اومد من یه مادر بزرگم داشتما...

خلاصه سرتو درد نیارم رفیق! می دونم که هر جای ایران (و در خیلی جاهای دنیا که هستی) داری از سرما می لرزی و با خودت غر می زنی! اما می خوام بگم بهتره فرصت و غنیمت بشمریم و بعد از هر وعده بد و بیراه نثار زمین و زمان و علی الخصوص مملکت کردن، یه چند لحظه ای به نعماتی که داشتیم و داریم و متوجهشون نیستیم فکر کنیم و کمی منصفانه تر زندگی مونو نقد کنیم! یادمون نره همین الان که به شوفاژ یا بخاری چسبیدیم، یه مردمی هستن که تو خونه هاشون دارن از سرما تلف می شن! مثل همین کاشمر و برداسکن و خلیل آباد که تو خراسان رضوی گازشون قطع شده. به این فکر کنیم که چه باحاله لازم نیس هر شب بریم سر چشمه آب بیاریم!! خدا رو شکر کنیم که خونمون با فانوس دودی روشن نیست! و خدا رو شکر کنیم که هنوز مادربزرگ هایی داریم که حتی باوجود اینکه هر وقت کارمون گیر می کنه بهشون سر می زنیم، با روی باز و لب خندون میزبانمون می شن و اجازه می دن تمام شب زیر کرسی گرم که نه داغشون دراز بکشیم و گل بگیم و گل بشنفیم! درست مث قدیما...

دوست عزیرم! تو هر جا که هستی، چه تو شمال داری قندیل می بندی چه تو مالزی از گرما ذله شدی!!! بدون که یه خدایی اون بالاسرت هست که منتظره تو صداش کنی! بدون که صداتو می شنوه! و بدون که ما گوش هایی نداریم که جواب سلام هامونو بشنویم اما چشم های داریم که می تونیم باهاش جواب لطف خدا رو ببینیم، دستهایی که باهاش از نعمتاش استفاده کنیم، و دلهایی که به کمکش عاشق بشیم و عاشقانه زندگی کنیم و عاشق بمیریم!

تو خدای من و خدای همگان! به داده و نداده ات شکر، که داده ات نعمت است و نداده ات حکمت... ما را لایق بگردان برای آنچه نداده ای، و قدرشناس همه نعماتی که تا بحال و از این به بعد به ما ارزانی داشتی و خواهی داشت! ای بزرگترین بزرگان، و ای محبوب ترین حاکمان، و تو ای آنکه هیچ چیز از نظرت پنهان نیست و بر همه چیز توانایی، ای خداوند بخشنده و مهربان.

 

پ.ن: موارد متعددی است نظیر دعوای میان مجلس و دولت و انتخابات آتی و وضعیت گاز و اظهار نظر کسایی مدیر عامل شرکت ملی گاز و الخ! که دوست نداشتم علی رغم میل باطنی این پست را به وجودشان مکدر سازم! به همین خاطر زبانم را فی الحال منزه نگه می دارم تا سر فرصت چند عدد فحش آبدار ضمیمه پست های بعدی خطاب و به بالا و پایین مملکت روا سازم، باشد که موجب عنایت دوستان قرار گیرد و گیرم، آمین!

 

/ 45 نظر / 21 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ساميه

من کمال شرمندگی و شرمساريو سر به زيريو خجالت زدگيو نابود شدگی را دارم همــــــــــــــــــــــــــــــــی!!!! من از روی قصد که خير .. از روی غير قصد اين اشتباه فاحشه را مرتک گشتم همی اين جانبه مونثه طلب بخشش مينمايد و اسّاعه در پی پاک نمودن آثار جرم اقدام ميکنم!! با اجازه ی بزرگترا که شما باشی: زودتر به خودم ميگفتی برادر .. من بايد از دورو همسايه بشنوم؟؟؟ وااااااا؟؟!

ساميه

مرتک=مرتکب دورو = درو همسايه

ساميه

wwwwwwwwwwwwwww. tintinior .. نهههههههههههههههههههه!! --------- tintinior . persianblog .ir

lost-destiny

!!! مبارک باشه! برگشتن به خونه!!! ای واو!!! گمشدن کيفم خيلی ضد حال بود!!! من عکسامو می خوام!!! کاش من هم شماره تلفن و آدرس توش گذاشته بودم!!! هميشه تو دفترهام می نويسم که اگه دفترم کتابم جايی گم شد به دستم برسونه يکی! ولی اين يک مورد دزدی بوده آخ کاش اين دزده غيرت داشت بر می گردوند کيفو به مسئولای فروشگاه!!!

lost-destiny

ببخشيد کدوم وجود موثر عوامل ذکور؟!!!!!!!!!!!!!!!! اگر يک نقطه موثر وجود داشت که.................! بی خيال! من الان قاطی می کنم!

lost-destiny

«کامنتتون» رو خوندم!!! امشب جواب می دم! آخه فردا تغطيله!!! می تونم تا صبح بيدار باشم!! جزوه چی؟!!!!!!!!!! کلاس های فيلم سازی؟!!!!!!!!!!!!!!! منم می خوام!!!!!!!!!!! من دعا می کنم جزوتو پيدا کنی!! اما به شرطی که به من هم بديش يک تيریپ بخونم!! می بينم که شما شديدا در زمينه هنر به سر می بری و شديدا استعاله فرهنگی و هنری که سهله....بايد بيايی به منم درس بدی اين هنری بودنو! حداقلش اينکه که شما بهش رو آوردی من که هم خانواده مخالفن هم دورم که بخوام بهش دست بيابم! هی رفيق! موفق باشی!

lost-destiny

نه من دور بر نداشتم!!! جو زده بودم اون موقع! رگ فمينسنتيم باد کرده بود داشت می ترکيد گفتم يک جوری خاليش کنم! هر از چند گاهی باد می کنه! بايد بهش توجه بشه تا کار دستم نده! آخه بترکه يک دنيا می ترکه!!! فک کن!

.: اوکالیپتوس :.

مرده شور سرور پرشين بلاگ رو ببرن که نيم ساعته يه پستو پابليش نمی کنه!